
Konkrēta situācija no prakses, kad pašnodarbinātai personai jāreģistrē saimnieciskā darbība un jāiegādājas kases aparāts...
Tālāk ir jautājums: kādu kases aparātu ir jāiegādājas, lai tas atbilstu divām ļoti loģiskām prasībām:
1) Šim kases aparātam ir jābūt derīgam gan 2017.gada jūnijā, gan 2017.gada jūlijā. Iepriekš derīgo
2) Šim kases aparātam ir jākalpo vismaz 5 gadi! Tas būtu tikai loģiski, ja kases aparātu nepērk 1 gadam, bet 5-10 gadiem.
Un te sākas problēmas:
Valsts ieņēmumu dienests neko par šo nevar atbildēt. Notiek formāla atrunāšanās e-pastā ar nekam nederīgiem linkiem. Jautājums par 5 gadu derīgumu tiek ignorēts. Kur ir saraksts ar kases aparātiem, kuri būs derīgi ne tikai šodien, bet arī pēc 1.jūlija?
Nu labi. Par pārejas posma jūnijs / jūlijs derīgumu vēl varētu uzticēties kases aparātu pārdevējām firmām un pieņemt, ka iegādātais kases aparāts būs lietojams arī pēc 1.jūlija. Bet cik ilgi?
Un te nāk viedoklis no Latvijas Ārstu biedrības prezidenta Pētera Apiņa šajā rakstā http://multinews.lv/?id=4929
Tajā skaidri un gaiši pateikts, ka saskaņā ar ES 2016/2235 regulu, sākot ar 2020. gada 2. janvāri, Eiropā vairs nedrīkstēs izmantot esošos termopapīra čekus, jo to Bisfenola A saturs pārsniedz pieļaujamās normas un rada iedzīvotājiem veselības problēmas. (Skatīt minētā raksta pēdējo sadaļu) Ko tas nozīmē? Būs cits termopapīrs un citi kases aparāti un mums tie atkal būs jānopērk!
Tātad, pašlaik Valsts ieņēmumu dienests tiešām klusē par faktu, ka uzņēmējs nevar nopirkt kases aparātu, kurš būtu derīgs vismaz 5.gadus!
Kas tas ir par biznesu? Korupcijas augstākās formas izpausme, ko sauc par valsts nozagšanu?
Ar cieņu,
Rolands Celmiņš
VID.lv redaktors